Depilacja laserowa – popularny zabieg wśród kobiet i mężczyzn

Depilacja laserowa jest popularnym zabiegiem dla osób, które chcą pozbyć się owłosienia z twarzy lub ciała bez konieczności woskowania lub golenia. Staje się ona coraz bardziej popularna zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet jako alternatywa dla golenia lub woskowania.

Czy laserowe usuwanie niechcianego owłosienia jest bezpieczne?

Laserowe usuwanie włosów jest bezpieczne dla wszystkich typów i kolorów skóry i może być stosowane na każdym obszarze ciała. Jest również bezpieczna dla osób o ciemnych odcieniach skóry, które mogą obawiać się zmian pigmentu po zabiegu.

 Ile trwa zabieg depilacji laserowej?

Zabiegi laserowe są skuteczne w zmniejszaniu lub eliminowaniu niechcianych włosów u większości pacjentów. Każda sesja leczenia laserowego trwa zazwyczaj od pięciu do dwudziestu minut, w zależności od leczonego obszaru i liczby miejsc w każdej sesji leczenia (na przykład, jeśli leczysz pachy, możesz potrzebować dwóch zabiegów).

Zabieg depilacji laserowej wykonywany jest przez profesjonalny personel medyczny w klinice medycznej lub gabinecie kosmetycznym. Wiązka lasera wchodzi w skórę i celuje w pigment melaniny obecny w mieszku włosowym. Wiązka lasera uszkadza mieszek włosowy i powstrzymuje go od produkcji pigmentu; dlatego po kilku sesjach leczenia nie będzie już wzrostu włosów w tym obszarze.

O czym pamiętać przed zabiegiem depilacji laserowej? 

Przed poddaniem się depilacji laserowej, ważne jest, abyś dokładnie rozumiał, co się stanie podczas zabiegu. Przed zabiegiem nie należy woskować ani depilować skóry. Skóra powinna być wolna od pozostałości po woskowaniu lub kłaczków po nitkowaniu. Podobnie, należy unikać wyrywania zabłąkanych włosków przed przyjściem na wizytę, ponieważ mogą one wywołać stan zapalny i sprawić, że skóra będzie bardziej wrażliwa podczas zabiegu.

 Jakich leków nie przyjmować przed zabiegiem depilacji laserowej?

Jeśli stosujesz produkty Retin-A lub Accutane (lub inne retinoidy), nie stosuj tych leków na dwa tygodnie przed wizytą, ponieważ u niektórych pacjentów powodują one nadwrażliwość na światło, co oznacza, że są oni bardziej podatni na oparzenia pod wpływem jasnego światła, takiego jak światło słoneczne lub sztuczne źródła światła, takie jak lasery. Jeśli mimo tego ograniczenia musisz je stosować, używaj kremu z filtrem SPF 30 lub wyższym za każdym razem, gdy wychodzisz na zewnątrz, aby nie nabawić się poparzeń słonecznych na domiar złego spowodowanych przez te leki!

Korzyści płynące z depilacji laserowej – depilacja laserowa nóg, depilacja laserowa twarzy, depilacja laserowa bikini

 Korzyści płynące z depilacji laserowej obejmują:

  • Mniejszy ból niż w przypadku tradycyjnej depilacji woskiem lub goleniem
  • Brak konieczności stosowania drogich zabiegów elektrolizy
  • Brak ryzyka wrastających włosków lub nierówności po goleniu
  • Długotrwałe rezultaty

Laserowe usuwanie włosów jest sprawdzonym i skutecznym zabiegiem. Jest ona stosowana w medycynie od dziesięcioleci, jak również w warunkach niemedycznych, takich jak salony i spa.

 Depilacja laserowa – czy zabieg depilacji laserowej boli?

Laserowe usuwanie włosów jest bezbolesnym zabiegiem, który może trwale zmniejszyć lub usunąć niechciane włosy. Zabieg polega na zastosowaniu wiązki laserowej do wycelowania w pigment rosnących włosów i zniszczenia ich u korzeni. Zapobiega to odrastaniu nowych włosów na ich miejsce.

Laserowe usunięcie niechcianego owłosienia jako alternatywa dla golenia i woskowania – zabiegi depilacji laserowej

Laserowe usuwanie włosów stało się coraz bardziej popularne w ciągu ostatniej dekady, dzięki swojej zdolności do całkowitego usunięcia niechcianych włosów na długi czas. Procedura może zająć kilka sesji, aby osiągnąć trwałe rezultaty, ale jest warta dla tych, którzy chcą alternatywy dla golenia lub woskowania co kilka dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *