Wyciskarki Hurom – sposób na pełne wartości odżywczych soki z owoców i warzyw

Dieta bogata w owoce i warzywa jest niezbędna. Jest to również jeden z najlepszych sposobów zapobiegania rakowi, cukrzycy, chorobom serca, udarowi i innym przewlekłym problemom zdrowotnym.

Owoce i warzywa są pełne witamin, minerałów i innych składników odżywczych, które pomagają zachować zdrowie. Są niskokaloryczne, ale zawierają dużo błonnika, który pomaga dłużej czuć się sytym, dzięki czemu rzadziej się przejadamy. Zawierają również fitochemikalia – substancje występujące tylko w roślinach – które mogą pomóc w ochronie organizmu przed niektórymi chorobami.

Jak wprowadzić do swojej diety więcej warzyw i owoców? Na pomoc przychodzi marka Hurom, proponując wysokiej klasy wyciskarki wolnoobrotowe.

Wyciskarka wolnoobrotowa – co to właściwie za sprzęt? Korzyści płynące z używania wolnoobrotowych wyciskarek Hurom

Na pewno wiele osób kojarzy urządzenie, jakim jest sokowirówka. To popularny na całym świecie sprzęt, za pomocą którego można łatwo i szybko wycisnąć z owoców sok. Jednak nie każdy wie, że może być sposób na uzyskanie jeszcze zdrowszych, pełnych wartości odżywczych soków. Jest to możliwe za sprawą wolnoobrotowych wyciskarek.

Wyciskarka wolnoobrotowa jest zaprojektowana tak, by zachować możliwie jak najwięcej składników odżywczych. Jak sama nazwa wskazuje, wyciskarki wolnoobrotowe pracują wolniej niż tradycyjna sokowirówka, więc produkcja soku trwa dłużej. Ma to jednak uzasadnienie.

Ponieważ wyciskarki wolnoobrotowe pracują przy niskich prędkościach i wysokich temperaturach, łatwiej jest im rozdrobnić włókna owoców i warzyw na małe kawałki, zanim wycisną je przez sito filtra siatkowego do pojemnika na sok lub dzbanka. Dzięki temu organizm łatwiej przyswaja składniki odżywcze z soków.

Wyciskarki Hurom to klasa sama w sobie. Te zaawansowane wyciskarki wolnoobrotowe są w stanie wycisnąć pełnowartościowy sok zarówno z takich warzyw jak marchew czy jarmuż, jak i z owoców – jabłek, bananów, brzoskwiń czy pomarańczy. Mocny silnik wyciskarki umożliwia wydajną pracę i pozwala uzyskać pyszne soki, a samo korzystanie z urządzenia i przygotowywanie zdrowych koktajli jest dziecinnie proste.

Wyciskarki Hurom – jak zbudowana jest wyciskarka wolnoobrotowa? Jak wygląda proces wytwarzania soku?

Wyciskarki wolnoobrotowe są zbudowane inaczej niż ich szybkie odpowiedniki. Zamiast używać ostrza odśrodkowego do krojenia produktów, wyciskarki używają pojedynczego ślimaka, który powoli zamienia owoce i warzywa w sok. Ślimak jest zazwyczaj wykonany ze stali nierdzewnej lub tworzywa sztucznego.

Produkt podawany do urządzenia trafia na metalową stronę z małymi otworami. Ślimak obraca się, przepychając produkty przez otwory w metalowej płycie do kolejnej komory po drugiej stronie urządzenia, gdzie są one dociskane do innej metalowej płyty z większymi otworami. Dzięki temu z każdego kawałka owocu lub warzywa wydobywa się więcej soku, który przechodzi z powrotem przez kolejne komory, aż do momentu, gdy pozostanie po nim tylko miazga, którą można wyrzucić lub skompostować.

Pulpa z wyciśniętych warzyw i owoców trafia to jednego pojemnika, a sok do drugiego – nie musimy więc sami filtrować napoju. Wystarczy przelać go do szklanki i cieszyć się pysznym smakiem. Czyszczenie wyciskarki też jest proste – wiele modeli ma funkcje samoczyszczenia, więc użytkownik nie musi wkładać dużo energii w mycie urządzenia po skończonej pracy.

Wysokiej jakości wyciskarki wolnoobrotowe Hurom dostępne są w różnych wersjach – znajdziemy zarówno wyciskarki pionowe, jak i poziome. Każdy może wybrać odpowiadający mu typ produktu.

Dlaczego owoce i warzywa są ważne w profilaktyce nowotworowej? Hurom – wyciskarki wolnoobrotowe wyciskarki soków

Owoce i warzywa zawierają wiele rodzajów składników odżywczych, które, jak wykazano, pomagają w zapobieganiu rakowi. Należą do nich m.in.:

  • antyoksydanty. Substancje te pomagają chronić komórki przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki. Niektóre przeciwutleniacze są wytwarzane podczas jedzenia owoców i warzyw; inne są dodawane podczas przetwarzania lub gotowania. Przeciwutleniacze mogą spowolnić lub odwrócić zmiany zachodzące w organizmie, które mogą prowadzić do rozwoju raka;
  • folian (kwas foliowy). Folian pomaga utrzymać zdrowe komórki. Jest również ważny dla prawidłowego rozwoju mózgu u płodów w czasie ciąży. Badania wykazały, że osoby spożywające pokarmy bogate w folian mają niższy poziom homocysteiny – aminokwasu uważanego za związany z kilkoma chorobami, w tym z chorobami serca i udarem mózgu.

Jak widać, warto spożywać dużo warzyw i owoców, by uchronić się przed negatywnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Wyciskarki wolnoobrotowe Hurom to popularne, łatwe w użyciu wyciskarki do soków, które mogą nam w tym pomóc. Hurom to marka znana i szanowana na rynku sprzętów kuchennych, warto jej więc zaufać i wypróbować samemu możliwości wyciskarki wolnoobrotowej.

Artykuł powstał przy współpracy z sklepem https://4prestige.pl w którego ofercie znaleźć można wędzarnie i grille ogrodowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *