Organizacja wyjazdów integracyjnych. Jak sprawić, żeby wyjazd firmowy był udany?

Wyjazdy integracyjne to świetny sposób na zbliżenie zespołu i wzmocnienie relacji między współpracownikami. Mogą również pomóc w stworzeniu nowych możliwości w biznesie i życiu osobistym.

Jeśli zależy nam, żeby filarami w naszej firmie była dobra komunikacja i żeby wspólne działanie stało się dla pracowników normą, warto organizować wyjazdy integracyjne.

Jak zorganizować wyjazd integracyjny? Przykłady możliwych aktywności. Dobra zabawa i poprawa współpracy

Wygląd i charakter imprez integracyjnych może się różnić w zależności od firmy, ale i od tego, co chcemy osiągnąć poprzez taką imprezę firmową. Oto kilka pomysłów na działania związane z budowaniem zespołu, które można zorganizować podczas wyjazdu integracyjnego:

  • wybrać się na wyjazd w plener. Jest to świetny sposób, aby wszyscy weszli w interakcję ze sobą i dobrze się bawili w tym samym czasie. Możena wybrać się na spływ kajakowy, wędrówkę lub jazdę na nartach – w zależności co najbardziej będzie odpowiadać pracownikom;
  • wziąć udział w zajęciach z gotowania. Warsztaty kulinarne to świetny sposób, aby pomóc ludziom lepiej się poznać, ponieważ wymaga dzielenia się informacjami o sobie, dobrej komunikacji, a także pracy nad wspólnym celem. Jest to również coś, w czym każdy może wziąć udział, niezależnie od poziomu umiejętności i zainteresowań;
  • zorganizować wyjazd integracyjny za granicę. Aktywne wyjazdy integracyjne mogą sprawić, że pracownicy firmy lepiej się poznają, a także nauczą się komunikować. Wyjazd zagraniczny może też dawać sposobność, żeby pracownicy mogli wykazać się zaradnością, potrenować umiejętności językowe itd.;
  • zorganizować event sportowy. Zdrowa rywalizacja daje szansę na przełamanie lodów i poprawę relacji między pracownikami. Sportowe imprezy firmowe mogą też pomóc rozbudzić nieco pracowników, zmobilizować ich do bardziej aktywnego działania w większym stopniu, niż wyjazdy integracyjne dla firm o bardziej spokojnym charakterze.

Team building – co to jest? Czy wycieczki integracyjne dla firm mogą pomóc w budowaniu zgranego zespołu?

Team building, czyli budowanie zespołu, jest procesem wzmacniania kompetencji zespołu, jego wydajności, a także satysfakcji i produktywności. Głównym celem budowania zespołu jest poprawa umiejętności komunikacyjnych, zaufania i spójności wśród członków organizacji. Jest to ciągły proces, który pomaga w poprawie ogólnej efektywności zespołu poprzez angażowanie jego członków w różne działania, takie jak spotkania typu burza mózgów, sesje odgrywania ról itp. Pomaga to w tworzeniu świadomości na temat różnych punktów widzenia związanych z konkretnym zagadnieniem lub problemem, z którym boryka się dana osoba lub grupa.

Dzięki temu, że pracownicy muszą ze sobą współpracować, poprawia się ich umiejętność pracy w grupie. Wyłaniają się naturalni liderzy, każdy uczestnik może zweryfikować, w jakich zadaniach czuje się najlepiej i odnaleźć swoje miejsce w zespole. Imprezy integracyjne dla firm temu właśnie służą. Oprócz zapewnienia osobom zatrudnionym rozrywki m.in. w postaci zabaw integracyjnych oraz wzbudzania pozytywnych emocji, pomagają budować silny, zgrany zespół, któremu niestraszne będzie żadne zadanie, a trudne zagadnienia staną się łatwiejsze to rozwiązania.

Kompleksowa organizacja imprez firmowych. Firmowe wyjazdy integracyjne dla małych i dużych przedsiębiorstw – jak ugryźć temat?

Organizacja wyjazdów firmowych wbrew pozorom nie jest taką łatwą sprawą. Spotkania integracyjne, wyjazdy motywacyjne czy imprezy firmowe powinny być zorganizowane tak, żeby w możliwie jak największym stopniu angażowały pracowników i pozwalały wydobyć ukryty w nich potencjał. Ma to szczególne znaczenie, jeśli w planie jest np. wdrożenie nowych pracowników i zapewnienie im już od samego początku niezapomnianych wrażeń, aby na długi czas pozostały w pamięci uczestników.

Organizacja wyjazdu integracyjnego powinna zacząć się od stworzenia programu wyjazdu integracyjnego. Wyjazdy integracyjne realizowane bez żadnego harmonogramu nie muszą skończyć się porażką, jednak jeśli chcemy, żeby nasz firmowy wyjazd integracyjny przyniósł jak największe korzyści nam i pracownikom, wszystko powinno zostać dopięte na ostatni guzik. Warto więc w tym przypadku zaufać profesjonalnej agencji eventowej, która na co dzień urządza z powodzeniem firmowe eventy i wyjazdy integracyjne. Agencje eventowe, a konkretnie zatrudnione w nich osoby, doskonale wiedzą, jak powinny zostać zaplanowane firmowe imprezy integracyjne, aby wszyscy byli zadowoleni. Co więcej, agencja jest w stanie zorganizować imprezę firmową na terenie całej Polski, a także i za granicą. Nie musimy więc się martwić, że wszystko jest na naszej głowie – firma wszystko zrobi za nas, a my będziemy mogli się zrelaksować i cieszyć z udanego wyjazdu integracyjnego.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą zajmującą się organizacją imprez i konferencji https://eventour.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *