Folia bąbelkowa w użyciu. Dlaczego folia pęcherzykowa jest tak potrzebna? Zastosowanie folii bąbelkowej
Aby zapobiec niepotrzebnym uszkodzeniom, takim jak zadrapania, złamania lub deformacje podczas transportu, konieczne jest zapewnienie odpowiedniej ochrony dla delikatnych przedmiotów. W tym celu istnieją różne możliwości pakowania, takie jak wysokiej jakości pudełka kartonowe, skrzynki drewniane lub materiały tłumiące, takie jak orzeszki ziemne. Oprócz tych zwyczajowych środków wiele firm stawia na folia bąbelkowa podczas transportu. Folia bąbelkowa to rodzaj materiału opakowaniowego, który cieszy się dużą popularnością.
Folia pęcherzykowa składa się z dwóch folii, pomiędzy którymi za pomocą sprężonego powietrza lub azotu tworzone są pęcherzyki powietrza. Pęcherzyki te zmniejszają oddziaływanie na przedmioty, które chcemy zapakować, a tym samym chronią je przed wstrząsami i drganiami podczas transportu. Dodatkowo opakowania z poduszeczkami bardzo ładnie się prezentują.
Folią bąbelkowa jest szczególnie chętnie stosowana w przypadku przedmiotów, które nie są szczególnie ciężkie, ale bardzo wrażliwe na obciążenia mechaniczne.
Folia bąbelkowa czy koperty bąbelkowe? Folia pęcherzykowa
To pytanie, nad którym w pewnym momencie zastanawiało się wielu. Łatwość użycia i szeroki wybór rozmiarów sprawiają, że folia bąbelkowa jest popularna wśród osób, które samodzielnie pakują paczki, zwłaszcza jeśli do wysłania jest wiele przedmiotów. Koperty bąbelkowe chronią również mniejsze przedmioty przed uszkodzeniami spowodowanymi nieumiejętnym obchodzeniem się z nimi lub trudnymi warunkami atmosferycznymi podczas transport.
Grubość użytego materiału decyduje o tym, jak dużą ochronę może zapewnić każdy rodzaj. Folia bąbelkowa może zapewnić więcej warstw niż koperty bąbelkowe, co daje dodatkową warstwę amortyzacji przy wysyłce delikatnych przedmiotów.
Wytrzymałość jaką posiada folia bąbelkowa sprawia, że lepiej nadaje się ona również do większych przedmiotów, gdyż możemy dowolnie owinąć folię bąbelkową wokół nich. W przypadku koper bąbelkowych mamy po prostu określony rozmiar, który może nie wystarczyć na większe przedmioty.
Ogólnie rzecz biorąc, folia bąbelkowa lepiej nadaje się do ochrony dużych lub ciężkich przedmiotów, które mogą spowodować uszkodzenie mniejszych lub lżejszych, jeśli nie zostaną odpowiednio rozdzielone. Koperty bąbelkowe działają najlepiej do pakowania mniejszych przedmiotów.
Na przykład, jeśli wysyłamy szklany ornament jako prezent, najlepiej jest użyć folii bąbelkowej, ponieważ są one bardziej elastyczne i można je formować wokół przedmiotu bez powodowania nacisku. Przy prawidłowym użyciu folii bąbelkowej istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że będzie ona wystawać z opakowania. Jeśli jednak wysyłamy chipy komputerowe lub dokument, to użycie koperty bąbelkowej ochroni je przed uszkodzeniem.
Wybór materiału zależy od tego, co planujemy wysłać i jak bardzo jest to kruche.
Folia bąbelkowa – jak dobrze jej użyć przy pakowaniu? Folia pęcherzykowa w praktyce
Ochrona, chłonność i możliwość przemieszczania się przedmiotu to główne cechy, które należy wziąć pod uwagę przy pakowaniu za pomocą folii bąbelkowej. Ważne jest, aby je poznać przed przystąpieniem do pakowania.
Mówiąc o ochronie przedmiotów przed uszkodzeniami mechanicznymi, mamy na myśli mniejsze delikatne części, a także cieńsze tafle szkła, które mogą łatwo pęknąć podczas transportu z powodu nacisku na niektóre powierzchnie. Wszystkich tych problemów można uniknąć, po prostu umieszczając warstwę folii bąbelkowej pomiędzy powierzchnią a samym przedmiotem. Pęcherzyki powietrza pojawiające się po ściśnięciu folii bąbelkowej złagodzą każdy silny nacisk na nią i zabezpieczą przed pęknięciami, stłuczeniami i innymi uszkodzeniami. Z tego powodu należy zawsze przykrywać delikatne elementy przynajmniej jedną warstwą takiego materiału, niezależnie od tego, czy jest on wykonany z plastiku, papieru czy innego materiału.
Oczywiście folia bąbelkowa nie jest w stanie ochronić każdego rodzaju delikatnego przedmiotu przed stłuczeniem lub innymi uszkodzeniami podczas transportu. Oznacza to, że w zależności od tego, jak delikatny jest przedmiot, może być konieczne nałożenie kilku warstw folii bąbelkowej.