Depilacja laserowa nóg – co warto wiedzieć na temat zabiegów depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest bezpieczną i skuteczną metodą usuwania niechcianych włosów na ciele. Zabieg może być wykonywany praktycznie na każdym obszarze ciała i jest szczególnie skuteczny na obszarach z ciemnymi włosami, takich jak twarz, pachy, nogi i linia bikini.

Wiązka lasera przechodzi przez skórę do pigmentu w mieszku włosowym, gdzie niszczy strukturę łodygi włosa. Zapobiega to odrastaniu włosów poprzez zniszczenie korzenia każdego pojedynczego włosa.

Zabiegi laserowe są szybkie i mogą być wykonywane w ciągu dwóch do sześciu sesji, w zależności od rodzaju skóry i koloru włosów.

Po zabiegu może wystąpić niewielka opuchlizna i zaczerwienienie, ale ustąpi ono w ciągu kilku dni.

Na kogo najlepiej działa laserowe usuwanie owłosienia? Depilacja laserowa nóg

Laserowe usuwanie włosów działa najlepiej na jasną skórę z ciemnymi włosami. Im ciemniejszy jest Twój odcień skóry, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że dobrze zareagujesz na technologię laserową. Leczenie laserowe może być również stosowane na częściach ciała, które nie są tak wrażliwe jak inne obszary, takie jak twarz i górna warga.

Depilacja laserowa nóg – jak przebiega zabieg?

Zabieg wykonywany jest zazwyczaj w klinice przez lekarza specjalistę. Sam zabieg trwa zaledwie kilka minut i jest bezbolesny, więc w razie potrzeby można go wykonać w przerwie na lunch. Wiązka lasera przechodzi nad skórą, usuwając mieszki włosowe i pozostawiając gładką skórę.

Po zakończeniu zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce przez 48 godzin. A jeśli masz wrażliwą skórę, możesz zastosować krem antyseptyczny, aby złagodzić wszelkie podrażnienia po zabiegu.

 Depilacja laserowa nóg – dla kogo zabieg depilacji laserowej nóg?

Laserowe usuwanie włosów działa najlepiej na ludzi, którzy mają jasne włosy i jasną skórę. Jednak niektóre osoby o ciemniejszych odcieniach skóry mogą również skorzystać z depilacji laserowej. Zabiegi laserowe są mniej skuteczne w przypadku ciemniejszej skóry, ponieważ nie są ukierunkowane na melaninę (barwnik we włosach), lecz na keratynę otaczającą mieszek włosowy.

W przypadku ciemniejszych odcieni skóry istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych, takich jak hiperpigmentacja (brązowe plamy) lub hipopigmentacja (białe plamy) po zabiegu niż w przypadku jasnych odcieni skóry. Dlatego w przypadku osób o ciemniejszej karnacji zaleca się konsultację z dermatologiem przed zastosowaniem zabiegu laserowego.

Czy zabieg depilacji laserowej nóg boli?

Sama procedura nie jest bolesna i obejmuje wiązkę laserową, która celuje w mieszki włosowe. Oznacza to, że nie ma uczucie pieczenia, w przeciwieństwie do innych metod usuwania włosów.

Jedyny dyskomfort może pochodzić z konieczności siedzieć nieruchomo, podczas gdy leczenie jest wykonywane . To może trwać od pięciu do dziesięciu minut na obszarze ciała.

W ciągu kilku dni po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie lub swędzenie, ale powinno ono zniknąć w ciągu tygodnia lub dwóch.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *